Обігрів труб та кранів

В зимовий період, під час сильних та тривалих морозів, як в житлових так і в промислових приміщеннях часто виникають проблеми з замерзанням труб (з питною водою, каналізаційних труб та т.п.). Термін служби, справність і функціональність резервуарів, ємностей і труб, що зберігають і транспортують різні рідини і продукти, багато в чому залежать від підтримки мінімальної необхідної температури. У холодну пору року питання належного обігріву трубопроводів і ємностей, з метою запобігання замерзання рідини або деформацію від морозу самих труб і резервуарів, стає особливо актуальним.
Замерзання труби несе ряд проблем, перш за все фінансових:

  • заміна ділянки пошкодженої труби;
  • якщо труба знаходиться під землею - трудомісткі роботи з її вилучення

Крім того часто можливість провести ремонтні роботи ускладнюються погодними умовами, а увесь цей час квартира, будинок чи офіс залишається без води, або без справної каналізації, що само по собі несе великі не зручності. Існує ряд методів які дозволяють уникнути всі перераховані проблеми.

Використовуючи якісний теплоізоляційний матеріал, можливо досягти зниження прямого впливу холоду на трубопровід, але це не дає повного захисту від вистигання та замерзання рідини при більш сильних морозах.

Найефективнішим способом гарантуючим нормальне функціонування трубопроводу в період морозів є обігрів за допомогою нагрівального кабелю.

Щоб трубопровід під дією морозів нормально функціонував, необхідно компенсувати його теплові втрати. Для цього в здовж труби монтується нагрівальний кабель. Він підбирається таким чином, щоб тепло яке ним виділяється перевищувало теплові втрати теплоізольованого трубопроводу.  В комплексі це дозволить захистити труби від замерзання і зменшити глибину їх прокладки в землі.

Величина теплових втрат залежить від діаметра труби, товщини та якості теплоізоляції, температури навколишнього середовища та температури транспортованого продукту. На приклад, для захисту від замерзання металевої труби діаметром 2" (50 мм) з товщиною ізоляції 20 мм, коефіцієнтом теплопровідності λ ≤ 0,05 Вт/м*°С та різницею температур 30°С, достатньо буде використовувати нагрівальний кабель потужністю 21 Вт/м.

Щоб взнати яка кількість кабелю необхідна для обігріву трубопроводу, потрібно величину теплових втрат трубопроводу розділити на теплову потужність кабелю. Мінімальна довжина нагрівального кабелю кратна довжині трубопроводу що обігрівається. Але також потрібно враховувати кількість переходів, трійників, вентилів тощо.Показано з 1 по 12 із 16 (всього 2 сторінок)